Setkáme se v Senggigi

with Žádné komentáře

Z klidného středu Lomboku jsme se přesunuli na západní pobřeží do města Senggigi. Senggigi je druhá nejoblíbenější turistická oblast na Lomboku (po Kutě). Zde jsme strávili dva dny. Vesměs jsme plánovali kam dál a bloumali po okolních plážích a nedalekých chrámech.

 

Pláž u Senggigi

Chrám Batu Bolong


V dojezdové vzdálenosti od Senggigi u hlavního města Mataram se nachází balijský hinduistický chrám Lingsar, který je pro zdejší posvátný a je unikátní tím, že se zde modlí jak hinduisté, tak se zde nachází posvátné místo významné pro zdejší muslimy. Areál chrámu je rozprostřený na velké ploše, místy nám připomínal thajský chrámový komplex Sukhothai s tím rozdílem, že bez průvodce se v něm ztratíme a nevíte, kam můžete/nemůžete, nebo kde co je. V jednu chvíli jsme dokonce nevědomky vlezli k někomu na dvorek do kurníku, jindy zase na dámské nebo pánské sprchy. Zato chrám Batu Bolong, který se nachází přímo na pobřeží nad Senggigi, je více malebnější a zajímavější. Tento hinduistický chrámeček má některá svá modlitební místa přímo na skaliskách, což dodává danému místu na dramatičnosti, kdy se člověk modlí a pod ním bije do skály divoký příliv.

 

Pláže v okolí Senggigi včetně Senggigi Beach jsou standardní, pakliže ale máte čas a prostředky a zavítáte více na sever podél pobřeží, můžete si najít „vlastní“ liduprázdnou plážičku a na ní se vydovádět.

 

Během našeho krátkého pobytu se nám podařilo natrefit na prima párek Čechů, se kterými jsme posléze strávili následující týden a objevovali další krásy Lomboku. Potkali jsme se v sympatickém a kupodivu levném ubytování La Casa homestay (vaří zde rovněž výtečně), které vede energický francouzský stařík – překřtili jsme ho na ručníkáře, neboť jsme ho nezažili jinak než ovázaného ručníkem kolem pasu a nic jiného na sobě neměl. A nutno dodat, bylo to setkání doslova osudové – náhlé a nečekané, ale zato intenzivní, příjemné a zábavné. O našich společných trampotách s Mildou a Alčou ale až příště. 😊

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.