Kuta, pláže a rušný jih Lomboku

with Žádné komentáře

Naše putování po Lomboku jsme započali v jižní části ostrova. Z letiště v Praye jsme se přesunuli rovnou do přímořského městečka Kuta, kde jsme strávili čtyři noci. Kuta je rušné místo, kde se soustředí většina turistů a zároveň je to dobrá výchozí pozice pro objevování jižních zákoutí ostrova. Pobřeží je často lemované skalnatými kopečky, které se střídají s písečnými plážemi, tudíž výhledy jsou místy opravdu nádherné! Mělké břehy u pláží a vysoké vlny tak poskytují dostatek volnosti místním surfařům. Snad se jednoho dne dokopeme k tomu, abychom se konečně naučili surfovat, nebo alespoň stát na surfu. 😊

 

Pohled z pláže Tanjung Aan

Pláž Mawun


My zde trávili čas bloumáním po plážích, zlézáním přímořských kopečků a hledáním zajímavých výhledů. Směrem na západ jsme třeba navštívili pláž Pantai Selong Belanak. Na západ od Kuty jsme rovněž objevili pláž Mawun, která byla  sice také nádherná a čistá, ale místní chlapci nabízející ananasy a kokosy byli natolik dotěrní, že nám to celkový dojem spíš zkazilo. Směrem na východ jsme navštívili pláž Tanjung Aan, nádhernou pláž uzavřenou okolními skalisky. Dále jsme zavítali na jihovýchodní poloostrov a nejzazší cíp Tanjung Ringgit a na pláž Pantai Tangsi, známou také jako Ping Beach. Tanjung Ringgit je de facto takový opuštění mys. A „růžová“ pláž je poměrně sympatická, protože zde není tolik turistů, jelikož když už sem nějací zavítají, tak připlují lodí (ačkoliv růžová už také není, jelikož všechny růžové korály byly zničeny). A my jsme byli jedni z mála bláznů, kteří se sem trmáceli desítky kilometrů po polňačce a místy to připomínalo spíš motokros než jízdu na motorce (motokrosaři by zde mohli trénovat, opravdu!).

 

Chlapci ukrývající se před sluncem
Jíťa si taky našla stín

Honza a jeho dočasný přítel


Jinak se připravte na to, že ve většině případů je vstup na pláže zpoplatněn zhruba 10000 IDR. V ceně je zahrnuto i parkovné. A v ceně je i to, že vás většinou bude někdo další na pláži lanařit, ať si koupíte kokos, nebo ať si pronajmete slunečník, anebo se necháte svést loďkou někam. V lepším (a možná spíš horším) případě vám budou chtít poplatek odpustit (i když to není jejich pláž) pod podmínkou, že si něco koupíte anebo si dáte jídlo, takže vlastně utratíte ještě víc peněz, než jste původně plánovali.

 

Loďky na Pantai Selong Belanak

V obležení bodrých domorodců při tankovací zastávce


Tohle nás přestalo po čase bavit, tak jsme si radši půjčili motorku na delší dobu (věřte, že v hlavní sezoně je v Kutě téměř nemožné sehnat jakoukoliv motorku), abychom mohli sjíždět Lombok křížem krážem a jak se nám zachce, a vydali jsme se více na sever do vnitrozemí k jižnímu úpatí druhé nejvyšší hory Indonésie Mount Rinjani.

 

PS.: Velké plus ale je, že za celou dobu jsme v Kutě narazili jen tak na jednoho/dva komáry. To je dost velká rarita, v podstatě kdekoliv! 😀

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.