Dvouměsíční indonéská víza, aneb jak na to jít od lesa

with 1 komentář

Upřímně řečeno, prodlužování víz nás tak trochu děsilo již od začátku. Informace o jejich získání jsou totiž velice kusé, místy až morbidní. Údajně až devět dní trvá vyřízení víz typu on arrival. A to je sakra dlouhá doba, která se dá využít lepším způsobem, třeba na cestování. 😉 My vám teď ale ukážeme, jak se nám podařilo během jednoho dne získat prodloužené dvouměsíční turistické vízum do Indonésie (visa in advance).

 

Ilustrační foto


Nejsme zas takový machři a tak jsme si napřed udělali pouze takový průzkumný výlet na indonéskou ambasádu v Kuchingu (Malajsie-Borneo), abychom teda konečně zjistili, jaké náležitosti musíme splnit ku získání prodlouženého víza. Náležitosti jsou následující:

 

1) pas platný nejméně dalších šest měsíců (jinak by se úředníci mohli cukat)

 

2) vyplněná žádost (tu dostanete rovnou na ambasádě, vyplníte v ní všemožné osobní údaje, důvod cesty a pak destinace, které hodláte navštívit – tady buďte obezřetní a neuvádějte potenciálně nebezpečné oblasti jako např. střední Sulawesi, úředníci by opět mohli mít výhrady; žádost se má vyplňovat černou propiskou, což jsme jaksi neudělali, ale přesto to nikomu nevadilo :-D)

 

3) jedna pasová fotografie (kterou posléze přilepíte na vyplněnou žádost)

 

4) vstupní a výstupní letenka/jízdenka (tím se myslí jakákoliv autobusová či lodní jízdenka nebo letenka; jestliže předem nemáte plán cesty, dá se toto mimo jiné obejít tím, že si koupíte nejlevnější autobusovou jízdenku z Indonésie do Malajsie, čímž tak překročíte hranice zemí na Kalimantanu (i naopak lze), respektive si též můžete koupit letenku s klouzavým datem (ty jsou ale poměrně drahé))

 

5) debetní/kreditní karta (anebo jakýmkoliv jiným způsobem prokázat dostatek financí na svém účtu; v našem případě stačilo, že si úředník vždy ofotil jednu kartu)

 

6) poplatek 205 MYR (platí se na místě v hotovosti)

 

Po úspěšném založení žádosti a zaplacení nám odebrali pas a řekli, že si hotové vízum můžeme vyzvednout ještě týž den (oficiálně to ale trvá minimálně 2 pracovní dny). V ten moment nám jaksi spadla čelist dolů, poněvadž to jsme absolutně nečekali. Dopoledne jsme žádost podali a odpoledne jsme již byli novopečenými držiteli dvouměsíčního cestovního víza. Konečně jsme si oddechli. Víza mají mimo jiné platnost po dobu následujících tří měsíců od data jejich vydání.

 

Samozřejmě nevíme, jak to funguje jinde, ale pakliže vám to okolnosti dovolí, turistická víza in advance jsou rozhodně zajímavou a možná i rychlejší variantou.

One Response

  1. […] Než se ale doslova dostaneme na dané ostrovy, je třeba si uvědomit, že Indonésie vydává bezplatně pouze 30denní turistické vízum, které se počítá včetně dne, kdy vstoupíte do země. Pakliže chcete zůstat déle, vhodnou variantou může být vízum in advance (pořízené na indonéské ambasádě mimo Indonésii), nebo si ho můžete prodloužit na místě (což nikomu nedoporučujeme, protože to je časově zdlouhavá a byrokratická záležitost). V opačném případě člověku nezbývá nic jiného než zmizet ze země. A to se může taky pěkně prodražit. A bez zpáteční jízdenky či letenky vás stejně do Indonésie nepustí (více o této problematice naleznete v článku zde). […]

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.