Cesta z Prahy na Langkawi

with Žádné komentáře

Cesta z Prahy na malajský ostrůvek Langkawi byla dosti zdlouhavá.  Než jsme se dostali do cílové destinace, podařilo se nám navštívit 3 mezinárodní letiště (Kodaň, Bangkok, Kuala Lumpur). Zajímavé bylo, že samotný čas strávený v letadle čítal asi 15 hodin a stejně dlouho jsme čekali na letištích na přestup. Z Bangkoku samozřejmě přímý spoj na Langkawi nelétá, proto jsme museli letět oklikou přes Kuala Lumpur.

 

Letiště v Thajsku nebo Malajsii tradičně působí rušným dojmem, paradoxně největší vzrušení jsme ale zažili na letišti Václava Havla těsně před odletem. Před turnikety s kontrolou letenek totiž neznámý člověk nechal svůj malý hnědý kufřík. Ostraha letiště ale byla nekompromisní a během minuty odehnala veškeré pasažéry k jejich nelibosti do pětimetrového kruhu okolo zavazadla. My sami jsme onu příhodu pozorovali z oněch pěti metrů a nejvíc nás pobavilo, když v zápětí se odkudsi vynořil postarší pán a ono zavazadlo si vzal. A jak rychle se objevil, tak se i rychle vytratil, nejspíš stejně vyděšený jako ostatní přihlížející. Tento obrázek nás dovedl k závěru, pakliže si na jakémkoliv letišti zapomenete kufřík či jinou batožinu, nebojte se, že o ní přijdete, zcela jistě ji najdete na svém místě, ovšem budete pak muset sáhodlouze vysvětlovat sekuriťákům, proč jste ho tam nechali a co jste tím sledovali.

 

Další zajímavost při našem transportu se udála na letišti v Kuala Lumpur, kde jsme si nechávali vydat letenky a odbavit batoh na Langkawi. U přepážky jsme strávili asi čtvrt hodiny a její obsluha nebyla schopna pochopit, že nemáme zpáteční letenku z Malajsie a nejsme schopni říct, kdy zemi opustíme. My to opravdu v tu dobu nevěděli, jak dlouho budeme v zemi a nevíme to doteď… Tohle nám ale asi v Indonésii neprojde, že bychom neměli zpáteční či jinou letenku. Vše nakonec vyústilo tím, že jsme podepsali tak říkajíc natvrdo revers, že vstupujeme do země a číníme tak na vlastní zodpovědnost. Nu, dejme tomu, aspoň že jsme se do té Malajsie konečně dostali.

 

Tipy:

  • Pozor na power banky a různé druhy vysokokapacitních baterií, podléhají silné letištní kontrole.
  • Ačkoliv se to může zdát stupidní, pozor na teplotu nápojů podávaných v letadlech. Stačil jeden lok studené vody při desetihodinovém super-klimatizovaném letu a rýma je na světě.
  • Malajsie vydává turistické vízum na 90 dní a to je spousta času na cestování. 😉

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.